Briket(Pres) Odun
yaksam

Briket(Pres) Odun

350.00 ₺
Adet Seçiniz
Ambalajı Belirtin

Pres Odun, lignin bakımından zengin orman ve tarımsal atıkların hiçbir kimyasal tutkal ve katkı kullanılmadan yüksek ısı ve basınç altında sıkıştırılmasıyla elde edilen yeni nesil bir yakıt türüdür. Bu yöntemle üretilen Pres Odunun kalorifik değeri , kullanılan ham maddenin kalori değerinin ortalama iki katına çıkmaktadır. Yanarken is ve zehirli gazlar çıkartmaması da artı bir avantajıdır. Şömine odunu , briket odun , yakıt briket ürünün ülkemizde yaygın olarak kullanılan isimleridir.


İçerisinde herhangi bir katkı maddesi veya bağlayıcı barındırmaz.

Kalori Değeri:5000-5500 KCal.

Nem Oranı:%3-4

Yanma Süresi:2-3 saat

Doğaya ve insan sağlığına hiçbir zararı yoktur.

Kükürt Oranı:%0,04-0,05

Kül içeriği:%1.

Normal oduna göre %300 daha ekonomiktir.

Kıvılcım,is,koku çıkartmaz.

 

Yurtdışında çok bilinen yaygın bir ürün olan briket odunu ülkemizde YakSam HaNe Group güvencesiyle üretilmektedir. Özel olarak paketlenmiş 10KG kapalı ambalajda veya 25KG'lık lamine çuvallarda teslimat yapılır.yaksam

Kullanım Alanları:

Sobada Yaksam Pres Odun;

Yaksam Pres Odun yüksek kalori oranı ile çok kullanışlı bir soba yakıtıdır. Yüksek kalori değeri sayesinde daha düşük fiyata daha fazla ısınma sağlar.  İnsan sağlığına zararlı kimyasallar içermez . Bu sebeple ülkemizin önemli bir sosyal sorunu olan ve halk arasında soba zehirlenmesi olarak bilinen karbon monoksit zehirlenmesine sebep olmaz.


Şöminede Yaksam Pres Odun;

Yaksam Pres odun normal oduna göre %300 daha verimlidir. Yaksam Pres Odun kullanarak daha ekonomik ve daha uzun süren bir şömine keyfi yaşayabilirsiniz.Yaksam Pres odunun bıraktığı %1 kül oranı ile şöminenizi temizlemekte çok daha kolay olacaktır. Tamamen doğal bir ürün olduğu için kalan külü bahçenizde bitkilerinize gübre olarak kullanabilirsiniz.


Şömine de kullanımını görmek için buraya tıklayabilirsiniz